Харчування

Одним з ключових елементів Нової української школи є безпечний освітній простір, тому, відповідно до статей законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», в гімназії організовано повноцінне, безпечне та якісне харчування здобувачів освіти. Гарячим безкоштовним харчуванням охоплені діти пільгових категорій. У їдальні гімназії виконуються всі санітарно – епідеміологічні вимоги щодо організації харчування здобувачів освіти. Медична сестра закладу систематично слідкує за якістю продуктів, дотриманням умов і термінів їх зберігання, технологією приготування і різноманітністю страв, санітарним станом приміщень. Робота їдальні постійно перевіряється адміністрацією закладу, комісією з громадського контролю та санітарно-епідеміологічною службою.

Організація харчування

- Постачальником продуктів харчування є ТОВ «Дніпроторг-М»;

- забезпечено організацію повноцінного та якісного харчування учнів відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров′я України від 25.09.2020 №2205, затвердженого чотиретижневого меню та графіка харчування;

- дотримано санітарно-гігієнічні вимоги до постачання, зберігання, реалізації продуктів харчування та продовольчої сировини;

- організовано контроль за роботою харчоблоку, його утриманням та забезпеченням необхідним обладнанням, інвентарем та посудом;

- забезпечено чітку організацію чергування педагогічних працівників у їдальні гімназії відповідно до графіка чергування;

- скоординовано діяльність медичного персоналу, працівників закладу та харчоблоку щодо контролю за харчуванням дітей, контролю за дотриманням учнями закладу правил особистої гігієни перед та під час вживання їжі та буфетної продукції, контролю за станом їдальні та харчоблока.

Протягом кожної перерви для здобувачів освіти працює буфет.

Контроль за якістю харчування учнів закладу здійснюють бракеражна комісія та громадська комісія

Склад бракеражної комісії (готової продукції) ЗГ № 104:

1. Бондар Валентина Леонідівна – директор гімназії;

2. Малиш Анжела Володимирівна – сестра медична;

3. Носаль Марія Володимирівна - член батьківського комітету.

Склад бракеражної комісії (сирої продукції) ЗГ № 104:

1. Малиш Анжела Володимирівна – сестра медична;

2. Лобанова Лідія Іванівна – завідуюча виробництвом.

Склад комісії громадського контролю за якістю харчування:

1. Бєлих Ірина Анатоліївна – заступник директора з НВР, відповідальна за харчування в гімназії;

2. Кузіна Наталія Мирославівна – представник громадськості;

3. Пасічник Наталія Олександрівна – представник громадськості.

Систематично відбуваються перевірки шкільної їдальні, складаються акти перевірки. Результати перевірки задовільні.

Перевірка роботи харчоблоку проводиться за такими напрямками:

1. Правильність зберігання у коморах і підсобних приміщеннях харчоблоку, дотримання установлених строків реалізації продуктів, що швидко псуються.

2. Правильність виходу напівфабрикатів та готової продукції, якість приготовленої їжі.

3. Наявність меню із зазначенням кожної страви, ваги закладки продуктів і ціни.

4. Дотримання правил санітарії, миття посуду, санітарний стан підсобних приміщень, журнал здоров’я працівників, графік поточних та генеральних прибирань харчоблоку.

5. Умови дотримання договору щодо підвозу продуктів харчування.