Безпека життєдіяльності, охорона праці

Рекомендації батькам здобувачів освіти щодо необхідності дотримання протиепідемічних заходів під час освітнього процесу

1. Проводити з дітьми постійні роз’яснення щодо дотримання протиепідемічних вимог, в тому числі соціальної дистанції, використання засобів індивідуального захисту тощо.

2. Навчати дітей правилам особистої гігієни (вимогам до миття рук, респіраторної гігієни, етикету кашлю тощо).

3. Забезпечити дитину засобами індивідуального захисту (респіратор або захисна маска, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно).

4. Забезпечити проходження дитиною щорічного профілактичного медичного огляду.

5. Дотримуватись обмежувальних заходів в закладі освіти (заборона допуску до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю).

6. Ознайомитись з порядком організації освітнього процесу в закладі освіти відповідно до встановленого рівня епідемічної небезпеки поширення СОVID-19 (зони) на території міста, алгоритмом переходу на інший режим навчання в разі зміни рівня епідемічної небезпеки поширення СОVID-19. В разі віднесення території міста до «зеленої», «жовтої», «помаранчевої» зон – забезпечити відвідування дитиною закладу освіти відповідно до режиму роботи закладу, встановленого розкладу занять. В разі віднесення території міста до «червоної» зони – сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання в дистанційному режимі.

7. Сприяти встановленню постійного зв’язку з представником закладу освіти (класний керівник, члени адміністрації закладу освіти).

8. Оперативно повідомляти представника закладу освіти (члени адміністрації, класний керівник) про зміни у стані здоров’я дитини, членів родини (наявність ознак гострого респіраторного захворювання, підвищення температури тіла, ін.).

Рекомендації здобувачам освіти щодо необхідності дотримання протиепідемічних заходів під час освітнього процесу

Учні (вихованці) закладів освіти мають здійснювати наступні дії:

1. Ознайомитись з правилами перебування в закладах освіти в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19).

2. Неухильно виконувати всі рекомендації педагогів та працівників закладу освіти щодо дотримання протиепідемічних вимог у закладі освіти.

3. Щоденно проходити опитування щодо стану здоров’я, наявності ознак гострого респіраторного захворювання (в т.ч. підвищення температури тіла) для отримання допуску до навчання.

4. Оперативно повідомити класного керівника, медичну сестру закладу освіти про зміни у стані здоров’я членів родини (наявність ознак гострого респіраторного захворювання, підвищення температури тіла, ін.).

5. Під час входу до закладу освіти, пересування приміщеннями закладу освіти обов’язково використовувати захисні маски або респіратори. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях.

6. Дотримуватись протиепідемічних вимог, в тому числі:
- принципу соціальної дистанції;
- правил застосування засобів індивідуального захисту(одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації у спеціальні контейнери, встановлені у закладі освіти);
- правил особистої гігієни (вимог до миття та дезінфекції рук, респіраторної гігієни, етикету кашлю тощо);
- маршрутів пересування, зон переміщення учасників освітнього процесу в закладі освіти для забезпечення соціального дистанціювання та уникнення скупчення.